Dvojnásobný úspěch ve Vidči a jedno velké zklamání
19.7.2011

O třetím červencovém víkendu jsme se zúčastnili dvou pohárových soutěží - noční soutěže s netradiční tratí ve Vidči a soutěže v místě, kde se narodil náš pan trenér a kde bydlí jeden z našich sponzorů - Bedřich Šuba.

Ve Vidči se konal již druhý ročník této soutěže. Běželo se po asfaltové živici s tím, že na proudaře čekal krátký, ale za to dost prudký kopec, za jehož vrcholem byly umístěny sklopné terče. Této soutěže se zúčastnili jak muži do 35 let, tak muži ze starší kategorie a oba si vedli famózně. První se vydali na trať muži nad 35 let. Svůj útok rozběhli tak, jak se na noční soutěž s netradiční tratí sluší a patří, jen menší nedorozumění mezi pravým proudařem a strojníkem, jenž mu zapojoval spoj "C" vedly k výslednému času 22,36s (LP 19,67s). S tímto časem s přehledem vyhráli svou kategorii s luxusním náskokem před Dolní Bečvou s časem 27,33s a Valašskou Bystřicí, která dosáhla času 28,18s. Poté svůj útok provedli muži do 35 let. V době, kdy vrcholí dovolené vícedenní prázdninové radovánky, jsme běželi v základní nepozměněné sestavě. Útok byl rozběhnut standardně, jen byly problémy s nabráním vody. Káď nebyla umístěna standardně dle pravidel, tedy že její boční hrana nebyla v ose základny, nýbrž střed kádě byl v ose se středem základny, což málem skončilo pro nás ještě větším průšvihem. Když se k tomu přičte podržení košaře spojaře savic v kádi a to, že si spojař nezakřičel o pomoc, nemůžeme být ve výsledku spokojeni s nabráním vody. Ale silná mašina umí divy, což se ukázalo, kdy i takhle pomalá voda ve stroji stačila na čas 18,55s a 2. místo v kategorii za Tylovicemi s časem 18,43s. Nutno však podotknout, že čas levého proudu 18,00s by stačil na vítězství.

V neděli jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Miloticích n. B. Nekompletní sestava a záskok půjčeného člověka přinesly své ovoce. Soutěž probíhala na místním hasičském cvičišti s travnatým povrchem na startu a po zbytku tratě, jen kolem základny byla trať pokryta betonem. Zde košař se spojařem složili reparát za soutěž ve Vidči. Voda šla ze stroje standardně, jak to na 3B bývá zvykem, jen byl problém u levého proudaře ? půjčeného našeho známého z Milotic n.B., jenž taky běhá za Němetice. Pravý proudař měl své chybky v tom, že příliš brzy rozhodil klubko hadice C, které držel v ruce a na sklopný terč stříkal s velké dálky, i tak jeho čas 18,99s by stačil na 4. místo v soutěži. Levý proudař byl podstatně blíž k terčům, ale s jeho časem, a tedy i výsledným časem, 24,14s jsme se umístili na 11. místě, ale na posledním místě z dokončených útoků.