Hlinsko, Horní Bečva a Karolinka...
13.7.2011

V neděli 3.7. za velmi nepříznivého a sychravého počasí odjeli Radek Šuba, Tomáš Skalka, Zdeněk Gut, Libor Burda a Jaromír Burda na závod v 100m s překážkami do Hlinska v okrese Chrudim. Dobré natrénování této disciplíny ukázali 7. místem Radek Šuba v kategorii mužů , 9. místem Tomáš Skalka, 11. místem Libor Burda, 12. místem Zdeněk Gut a 13. místem Jaromír Burda v kategorii dorostu.

V úterý 5.5 ve státní svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje bývá již každoročně pohárová soutěž na 2B na Horní Bečvě. Celá trať je pokryta asfaltem a směrem dopředu je trať pozvolna klesající. Vše bylo rozběhnuto, zdálo se, jak má, jenže nezapojení béčkaře levých spojů hadic C vedlo k nedokončenému útoku.

V neděli 10.7. jsme se vydali v 6 lidech na pohárovou soutěž na 3B do města Karolinky. Sedmý člen si tou dobou užíval dovolenou v Chorvatsku, a tak jsme měli práci s tím, kdo nám vypomůže a odběhne za něj rozdělovač. Po domluvě jsme tedy oslovili domácího hasiče, kterému nedělalo problém s námi PÚ zaběhnout.

Po rozdělovač bylo vše provedeno standardně, jenže půjčený člověk měl problémy na rozdělovači a upadl mu, čímž zastavil ventil do levého proudu. Pravý proud trefil terč v čase 18,396s, ale již zmíněné problémy vedly k tomu, že k levému proudaři šla voda pomaleji a terč sestřelil v čase 21,021s, i přesto jsme měli radost po sérii nedokončených útoků z tohoto pokusu, který nám zaručil 20. místo v celkovém pořadí.